padėti! mano šuo ką tik valgė pyragus! ar pyragaičiai yra toksiški šunims? (2023)

Jei jūsų šuo ką tik suvalgė pyragą – ar kelis! – nepanikuokite ! taip, šokoladas gali būti toksiškas šunims , o dideliais kiekiais tai jiems gali būti labai bloga. Tačiau vien todėl, kad šuo valgo šokoladą, dar nereiškia, kad jis mirs. Daugelis apsinuodijimo šokoladu atvejų mūsų šunų kompanionams nėra mirtini.

padėti! mano šuo ką tik valgė pyragus! ar pyragaičiai yra toksiški šunims? (1) Skelbimas

Apsinuodijimas šokoladu yra pavojingas, todėl svarbu suprasti, kas nutinka šunims, kai jie praryja šokoladą. Taip pat svarbu suprasti, kokių veiksmų turėtumėte nedelsdami imtis, kai šuniukas nurijo visko, kuriame yra šokolado, pavyzdžiui, pyragą.


Šokoladas kenkia šunims, nes gaminamas iš kakavos, kurioje yra du junginiai – teobrominas ir kofeinas . Šunys yra jautresni šioms medžiagoms, vadinamoms metilksantinais, ir negali jų metabolizuoti taip gerai, kaip gali žmonės. Abu ingredientai gali susidaryti iki toksiško jūsų šuniuko. Taigi, ką daryti, kai jūsų šuniukas patenka į sausainių krepšelį?

Turinys

 • vienasMano šuo suvalgė pyragą: kas dabar?
 • duKiek Brownies gali suvalgyti šuo?
 • 3Kada turėčiau skambinti veterinarijos gydytojui?
 • 4Kokie yra šokolado toksiškumo požymiai?
 • 5Ką apie kitus Brownie ingredientus?
  • 5.1Makadamijos riešutai
  • 5.2Ksilitolis
  • 5.3Marihuana (dar žinomas kaip „puodiniai pyragaičiai“)
 • 6Kiek Brownie gali nužudyti šunį?
 • 7Brownie nurijimo prevencija
 • 8Paskutinės mintys

Mano šuo suvalgė pyragą: kas dabar?

padėti! mano šuo ką tik valgė pyragus! ar pyragaičiai yra toksiški šunims? (2)

Labai svarbu nedelsiant paskambinti veterinarijos gydytojui, jei jūsų šuniukas suvalgė pyragaičių.


Taigi, ką daryti, jei jūsų šuo valgė šokoladinius pyragus? Tiesą sakant, turėsite atlikti kelis veiksmus, ir jūs norėsite greitai pašildyti, priklausomai nuo to, kiek pyragaičių buvo sunaudota.1 veiksmas: perkelkite pyragus nuo Fido

Perkelkite pyragus į saugią vietą , nepasiekiamoje šuniui, kad jie daugiau neėstų. Gali tekti pastatyti šuniuką saugioje vietoje arba užrakinti, kol sutvarkysite netvarką ir išvalysite vietą.

2 veiksmas: išsiaiškinkite, kiek buvo suvalgyta

Apytiksliai įsivaizduokite, kiek pyragaičių šuo suvalgė ir kokio tipo šokoladas buvo braunyje. Ant pakuotės ieškokite „bendro kakavos sausųjų medžiagų“ kiekio – paprastai jis išreiškiamas procentais. Taip pat galite naudoti tai šokolado toksiškumo skaičiuoklė kad suprastumėte, kaip susirūpinę turite būti naminių gyvūnėlių tėvai.

(Video) Rabarbarų derlius! Šeimos ūkis 2022 m3 veiksmas: paskambinkite savo veterinarijos gydytojui

Paskambink veterinarui arba Naminių gyvūnėlių nuodų pagalbos linija ir paklausti patarimo pagal tai, kiek ir kokios rūšies šokolado buvo suvalgyta. Jie turėtų pasakyti, ką reikia daryti toliau.

Kiek Brownies gali suvalgyti šuo?

padėti! mano šuo ką tik valgė pyragus! ar pyragaičiai yra toksiški šunims? (3)

Kepinių kiekis, kurį šuo gali suvartoti keldamas mažiau pavojų sveikatai, priklauso nuo jo svorio.

Su pyragaičiais daroma žala priklauso nuo šokolado, naudojamo pyragams gaminti, rūšies. Baltasis šokoladas dažniausiai kelia mažiausią riziką, po to seka pieniškas, tada juodasis šokoladas. Juodasis šokoladas yra blogiausias šunims nes jame yra daugiau kakavos, o tai reiškia, kad jame yra daugiau toksiškų ingredientų teobromino ir kofeino.


Šokoladą (Baker's šokoladą) virti dar blogiau – 1 uncija Baker's šokolado gali padaryti tiek pat žalos, kiek kelios uncijos pieniško šokolado! Kaip taisyklė, Tamsesnis ir mažiau saldus šokoladas, tuo blogiau gali nukentėti jūsų šuniukas .

Kakavos milteliai taip pat kenkia šunims, nes juose yra daug teobromino ir, kaip ir visi teobrominai, jie vis tiek yra toksiški. po to, kai jis buvo virtas . Tai naudingas šaltinis Norėdami rasti kenksmingą įvairių rūšių šokolado turinį.

Rizika jūsų šuniui taip pat priklauso nuo jų dydis. Tikėtina, kad didesnes veisles toks pat šokolado kiekis paveiks mažiau kaip ir mažas šuo. Kadangi šuniukai yra mažesni, jie taip pat gali patirti blogesnį šalutinį poveikį nei suaugusiems šunims.

Viena uncija pieniško šokolado kilogramui kūno svorio gali būti mirtina šunims . Vidutiniškai vienoje pyrago porcijoje yra 2 uncijos pieninio šokolado. Tai reiškia, kad vieno ar kelių pyragaičių valgymas gali sukelti problemų bet kuriam šuniui, bet ypač mažesniems šunims, nes jų kūno svoris mažesnis.Kada turėčiau skambinti veterinarijos gydytojui?

padėti! mano šuo ką tik valgė pyragus! ar pyragaičiai yra toksiški šunims? (4)

Visada geriausia pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, jei įtariate, kad jūsų šuniukas pamėgo pyragaičius.

(Video) 50 dalykų, kuriuos reikia padaryti Seule, Korėjos kelionių gide

Jei manote, kad jūsų šuo valgė šokoladą, visada kreipkitės patarimo į veterinarą. tai yra geriau gydyti anksti nei laukti, kol šuniui atsiras apsinuodijimo šokoladu požymių.

Jei suvartoto šokolado rūšis ir kiekis yra mažos rizikos, veterinaras gali pasiūlyti stebėti savo šunį ieškoti apsinuodijimo šokoladu simptomų (išvardyti žemiau). Jei situacija sunkesnė arba pastebėjote klinikinių požymių, veterinaras gali paprašyti atvežti Fido į kliniką.

Tokiu atveju veterinaras gali priversti jūsų šuniuką išvemti šokoladą ir duokite jam aktyvuotos anglies. Aktyvuota anglis padeda sulaikyti toksiškas medžiagas šuns žarnyne, kad jos nepasisavintų ir nepakenktų šuniui. Veterinaras taip pat turėtų teikti palaikomąją jūsų šuniuko priežiūrą, pavyzdžiui, skysčius, žarnyno praplovimą ir skausmo malšinimą.Kokie yra šokolado toksiškumo požymiai?

padėti! mano šuo ką tik valgė pyragus! ar pyragaičiai yra toksiški šunims? (5)

Yra keletas apsinuodijimo šokoladu požymių, kurių reikia ieškoti praėjus 12 valandų po vartojimo.

Apsinuodijimo šokoladu požymiai atsiranda ne iš karto, ir tai gali užtrukti iki 12 valandų kad pasirodytų bet kokie ligos požymiai. Tačiau jiems prasidėjus šie simptomai gali išlikti iki 72 valandų, todėl svarbu žinoti, ko ieškote. Priklausomai nuo apsinuodijimo sunkumo, simptomai gali būti tokie:

 • Vėmimas
 • Viduriavimas
 • Dažnesnis šlapinimasis ir (arba) gėrimas
 • Bendras neramumas ir susijaudinimas
 • Raumenų drebulys
 • Priepuoliai
 • Padidėjęs širdies susitraukimų dažnis / širdies plakimas
 • griūti
 • Mirtis (kraštutiniais atvejais)

Apsinuodijus šokoladu, rezultatas yra visada geriau pradėjus gydymą anksti . Štai kodėl geriausia nedelsiant susisiekti su veterinaru, jei manote, kad buvo suvalgytas pyragas ar kažkas kito, ko jis neturėtų valgyti.


Taip pat verta turėti omenyje, kad net jei suvalgyto šokolado kiekis neapsinuodija šokoladu, jis gali vis dar sukelia pilvo sutrikimus dėl riebalų ir cukraus kiekio.

Ką apie kitus Brownie ingredientus?

padėti! mano šuo ką tik valgė pyragus! ar pyragaičiai yra toksiški šunims? (6)

Kiti pyrago ingredientai, tokie kaip riešutai, gali pakenkti jūsų šuniui.

(Video) TIKRINU ŠUNS INTELEKTĄ

Nors daugelis pyragaičių gaminami iš šokolado, kitų pyragų ingredientų gali sukelti toksiškumą jei valgoma.

Makadamijos riešutai

Makadamijų riešutai taip pat yra toksiški šunims. Jei jūsų šuniukas valgė pyragus su makadamijos riešutais, turėtumėte paminėkite tai, kai skambinate veterinarui už patarimą. Požymiai, Makadamijų riešutų toksiškumas linkę būti lengvi ir apsiribojantys; tačiau taip būna ne visada. Sunkiais atvejais veterinaras turėtų gydyti klinikinius požymius, kad jūsų šunų kompanionas būtų patogesnis.


Galimi apsinuodijimo makadamijos riešutais požymiai yra šie:

 • Vėmimas
 • Silpnumas
 • Letargija
 • Nesugebėjimas stovėti
 • Nenoras vaikščioti

Dauguma šunų atsigaus nuo toksinio poveikio makadamijoms su veterinarijos gydytojo pagalba. Verta tai žinoti šunims, turintiems kitų sveikatos problemų, bus didesnė rizika sunkių apsinuodijimo atvejų.

arbatos puodelio jorkų šunys

Ksilitolis

Dirbtinis saldiklis, naudojamas daugelyje keto ir „sveiko pyrago“ receptų, taip pat kai kuriuose žemės riešutų sviestuose, ši medžiaga gali būti neįtikėtinai toksiška šunims. Tik 0,0017 uncijos vienam kilogramui kūno svorio gali sukelti apsinuodijimo požymių. Ksilitolis šunims sukelia didelį cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą o vėliau – kepenų pažeidimas, kuris gali baigtis mirtimi.

Ksilitolio toksiškumo požymiai yra šie:

 • Vėmimas
 • Drebulys
 • Silpnumas
 • griūti
 • Priepuoliai
 • Potencialiai mirtis

Jei turite pagrindo manyti, kad jūsų šuniukas suvalgė ko nors, kuriame yra ksilitolio, nedelsdami kreipkitės į veterinarijos gydytoją. Gali būti naudinga nusiųskite pakuotės vaizdą veterinarijos gydytojui arba turėkite jį po ranka, kad perskaitytumėte ingredientų sąrašą, jei nesate tikri.

Marihuana (dar žinomas kaip „puodiniai pyragaičiai“)

Jei jūsų šuo suvalgė valgomąjį pyragą, kuriame yra marihuanos, turėtumėte tai padaryti nedelsdami kreipkitės į veterinarą . Šunys yra daug jautresni marihuanai nei žmonės, todėl dažnai sunkiau įvertinti suvalgytą kiekį, palyginti su kitais ingredientais, tokiais kaip šokoladas.

(Video) Kalėdinės šviesos Polar“ važiavimas Toronto Pirsono oro uoste 🎄 Žiemos atostogų sezonas Kanadoje 🇨🇦

Nesidrovėkite – jūsų veterinarijos gydytojas nesidomi tuo, kaip Fido valgė piktžoles, tik įsitikinęs, kad jie išgyvens. Jei jūsų šuniukas valgė pyragus, greičiausiai tai padarys jūsų veterinaras paprašyti juos atnešti dėl hospitalizacijos.

Kiek Brownie gali nužudyti šunį?

padėti! mano šuo ką tik valgė pyragus! ar pyragaičiai yra toksiški šunims? (7)

Šunims mirtinai pavojingo pyrago kiekis priklausys nuo kelių veiksnių.

Kepinių, galinčių nužudyti šunį, kiekis priklauso nuo šių dalykų:

 • The šokolado rūšis naudojamas pyragams gaminti
 • The sustingęs r suvalgytų pyragaičių
 • The dydis aptariamo šuns
 • Bet koks kitas nuodingas ingridientai įtraukti į pyragaičius

Šie veiksniai yra svarbūs norint įvertinti riziką šuniui. Taip pat verta apsvarstyti kitas sveikatos sąlygas, dėl kurių jūsų šuniukui gali kilti didesnė rizika. Tai gali būti taikoma šunims su diabetas, artritas (osteoartritas), inkstų liga ar širdies liga , pavyzdžiui. Tai taip pat gali būti taikoma pagyvenusiems šunims, nes jie bus labiau linkę į rimtus apsinuodijimo šokoladu požymius.

Nepaisant to, vis dar yra mažai tikėtina, kad jūsų šuo mirs nuo apsinuodijimo šokoladu. Net sunkiais atvejais dauguma šunų linkę pasveikti, jei veterinarijos gydytojas juos greitai ir agresyviai gydo.

Brownie nurijimo prevencija

padėti! mano šuo ką tik valgė pyragus! ar pyragaičiai yra toksiški šunims? (8)

Geriausia pyragus ir kitus šokoladinius skanėstus laikyti šuniukui nepasiekiamoje vietoje.

Jei norite, kad jūsų pūkuoti draugai būtų saugūs, geriausia neleisti jiems valgyti to, ko neturėtų. Tai reiškia, kad reikia palikti saldumynus, tokius kaip pyragaičiai, sausainiai ir kiti kitų potencialiai kenksmingų maisto produktų nepasiekiamoje visiems naminiams gyvūnėliams . Tiems gyvūnams, kurie linkę raustis po šiukšliadėžes, būtinai laikykite šiukšliadėžes nepasiekiamoje vietoje arba, jei reikia, naudokite užraktus nuo vaikų, kad jie negalėtų atidaryti šiukšliadėžės.

Taip pat protinga būkite atsargūs didelės rizikos metu , pavyzdžiui, per Velykas, Valentino dieną ir Kalėdas, kai aplinkui gali būti daug šeimos narių, mėgstančių dovanoti šuniui skanėstų. Tokiu atveju geriausia paprašyti močiutės maitinti naminiams gyvūnėliams tinkančiais skanėstais ir neduoti savo šuniui šokolado bet kokia forma.

(Video) Learn 130 FLUENT English Idioms and How To Use Them Naturally In English Conversations!

Paskutinės mintys

Jei jūsų šuo valgė pyragą, jis gali kilti pavojus apsinuodyti šokoladu arba kai kurių kitų pyrago ingredientų toksiškumas. Rizika priklausys nuo šokolado rūšies, šokolado kiekio ir jūsų šuns dydžio, taip pat nuo kitų sudedamųjų dalių.

Jei matote, kad jūsų šuniukas valgo pyragą, visada skambinkite veterinarui arba pagalbos linija naminių gyvūnėlių nuodų klausimais! Jie padės išsiaiškinti, ar jūsų šunų kompanionas gavo toksinę dozę ir ką daryti toliau.

Videos

1. „Fondant Angel Wings“ Kalėdų angelų pyragui II dalis
(Serendipity Bakery)
2. Get Started → Learn English → Master ALL the ENGLISH BASICS you NEED to know!
(Club James Studios - English Speaking Videos)
3. English Story with Subtitles. Survivor Type by Stephen King
(Learn English with Audiobooks)
4. Here Be Dragons
(inFact with Brian Dunning)
5. English Story with Subtitles. Rainy Season by Stephen King
(Learn English with Audiobooks)
6. Dienoraštis, kuriame yra baisių paslapčių. Perėjimas. Geraldas Durrellas. Mistikas. Siaubas
(PROROK)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Twana Towne Ret

Last Updated: 09/07/2023

Views: 6284

Rating: 4.3 / 5 (64 voted)

Reviews: 87% of readers found this page helpful

Author information

Name: Twana Towne Ret

Birthday: 1994-03-19

Address: Apt. 990 97439 Corwin Motorway, Port Eliseoburgh, NM 99144-2618

Phone: +5958753152963

Job: National Specialist

Hobby: Kayaking, Photography, Skydiving, Embroidery, Leather crafting, Orienteering, Cooking

Introduction: My name is Twana Towne Ret, I am a famous, talented, joyous, perfect, powerful, inquisitive, lovely person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.