Kontrola celna w USA (2022) - co można przewieźć do Stanów. (2023)

Kontrola Celna w USA. Co można wwieźć do USA.

Podróż do USA i kontrola celna bez stresów? To proste, wystarczy zapoznać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi przewozu towarów oraz żywności na teren Stanów Zjednoczonych.

UWAGA: W związku wprowadzeniem ruchu bezwizowego do USA proszę zapoznać się z podstawowymi informacjami dotyczącymi aplikacji ESTA, którą należy wypełnić przed wylotem do Stanów Zjednoczonych : APLIKACJA ESTA PO POLSKU

Co znajdziesz w tym artykule:

 • 1 Lista produktów spożywczych, które można wwieźć do USA:
 • 2 Ile alkoholu można przewieźć do USA?
 • 3 Ile papierosów można przewieźć do USA?
 • 4 Ile pieniędzy można przewieźć do USA?
 • 5 Produkty, których NIE MOŻNA wwozić do USA.
 • 6 Przewóz leków do USA – rodzaje i ilość.
 • 7 Co można mieć w bagażu podręcznym do USA?

Przed podróżą do Stanów Zjednoczonych proszę koniecznie zapoznać się z informacją jak wypełnić dokument Deklaracji Celnej przy wjeździe do USA.Ma to ścisły związek z rodzajem i ilością towarów jaką można wwozić do USA.

Do Stanów Zjednoczonych można wwieźć praktycznie wszystkie wszystkie produkty spożywcze, które można zakupić w polskich sklepach. Aby uniknąć kłopotów proszę dopilnować aby były one oryginalnie zapakowane.

(Video) JACKOWO, polska dzielnica w Chicago - zobacz jak dziś mieszkają Polacy w USA

UWAGA: W deklaracji celnej, którą wypełnia się na pokładzie samolotu lub w formie elektronicznej po wylądowaniu w USA (ale przed odbyciem kontroli granicznej) należy zaznaczyć krzyżyk (punkt 11) jeśli wwożona jest do USA jakakolwiek żywność. Nawet jeśli posiadacie przy sobie produkty znajdujące się na liście dozwolonych artykułów, które można wwieźć do USA.

Lista produktów spożywczych, które można wwieźć do USA:

 • Przyprawy i sosy ( keczup, musztarda, majonez) oraz te sosy które nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego.
 • Oleje (oliwkowe, słonecznikowe oraz inne pochodzenia roślinnego).
 • Pieczywo (chleb, bułki, obwarzanki, pączki, drożdżówki, placki. Praktycznie każdego rodzaju wypieki które nie zawiera „surowych” owoców/warzyw. Nie można na przykład wwieźć domowego wypieku placka który jest udekorowany świeżymi truskawkami. Można jednak przewieźć placek który został upieczony wraz z truskawkami. Truskawki kwalifikują się to wówczas jako owoce przetworzone (processed products).
 • Cukierki i czekolady.
 • Masło, margaryna, jogurty, śmietana. Są to wszystko tzw. produkty przetworzone.
 • Sery. Dozwolone są wyłącznie tak zwane „twarde sery” (solid cheese), które nie zawierają dodatków mięsa. Tradycyjne zakopiańskie oscypki, można więc bezpiecznie przewieźć do USA.
 • Ryby oraz inne „seafood” praktycznie w każdej formie. Mogą być świeże, pieczone, wędzone, mrożone czy gotowane.
 • Suszone owoce: jabłka, gruszki, brzoskwinie, śliwy itp.
 • Soki. Muszą być oryginalnie zapakowane w butelce lub kartonie. Niestety nie można przewozić domowej roboty soków, chyba że uda się je tak zapakować aby wyglądały na kupione w sklepie.
 • Kawa. Wszelakiego rodzaju kawy palone np. kawa zbożowa, kawa inka, kawa w ziarnach, kawy mielone, rozpuszczalne itp. Nie wolno przewozić surowych owoców kawy.
 • Mąka, ryż, kasza, płatki owsiane, kukurydziane itp.
 • Przyprawy. Wszystkie suche (przetworzone) przyprawy są dozwolone. Nie wolno jednak przewozić np. magi jako „zielonych” liści.
 • Grzyby. Każdego rodzaju grzyby są dozwolone (suszone lub surowe). Ważne aby były dokładnie wyczyszczone (nie mogą zwierać ziemi).
 • Orzechy. Dozwolone wyłącznie w formie przetworzonej czyli: suszone, mielone (mogą być mielone surowe), pieczone itp. Nie wolno przewozić „surowych” owoców orzecha który wciąż znajduje się w skorupie.
 • Miód. Dozwolone jest przewożenie miodu w formie płynnej, stałej (propolis i inne podobne wyroby). Przepisy nie określają maksymalnej ilości miodu jaką można wwieźć do USA. Proszę jednak nie wwozić więcej niż do tzw. „użytku własnego”.

Ile alkoholu można przewieźć do USA?

Nie ma restrykcji jeśli chodzi o ilość alkoholu jaką można przewieźć do USA. Według oficjalnych informacji na stronie urzędu imigracyjnego ilość alkoholu jaką można przewieźć do USA nie może przekraczać ilości przeznaczonej do „użytku własnego”.

Strona internetowa US Custom and Border Protection nie podaje jak należy interpretować ilość alkoholu „do użytku własnego”.

Na pewno do USA można wwieźć 1 litr alkoholu na osobę – taka ilość alkoholu w dowolnej postaci (wino, wódka, nalewki) nie podlega ocleniu.

Kontrola celna w USA (2022) - co można przewieźć do Stanów. (3)

Alkohol zakupiony w sklepach bezcłowych na lotniskurównież podlega takim samym prawom jak alkohol zakupiony w każdym innym sklepie w Polsce.

Należy pamiętać, że alkohol (wino, piwo, nalewki) może wwieźć do USA jedynie osoba pełnoletnia, która (według prawa amerykańskiego) ma ukończone 21 lat w dniu przekroczenia granicy z USA.

(Video) Dlaczego samoloty nie latają nad Oceanem Spokojnym?

Czy można przewieźć do USA domowej roboty wina, nalewki?

Tak. Możemy legalnie przewieź do USA domowej produkcji alkohol. Dozwolone jest wwiezienie do USA domowej roboty wina, piwa, wódki, nalewki itp.
Butelki w których przewożony jest alkohol nie muszą być hermetycznie zamknięte, powinny jednak posiadać nalepki informujące jakiego rodzaju alkohol się w nich znajduje. Na przykład domowej produkcji wino powinno mieć nalepkę „homemade wine”. To w zupełności wystarczy.

Ile papierosów można przewieźć do USA?

Do Stanów Zjednoczonych można przywieść maksymalnie 200 sztuk papierosów (proszę przeliczyć to na ilość paczek).

Nie wolno przewozić do USA papierosów własnego wyrobu. Można natomiast przewozić luźny tytoń przeznaczony do palenia (fajki, papierosy itp) w rozsądnych ilościach „do użytku własnego”. Jeśli wybieracie się do USA na 30 dni ilość tytoniu powinna być proporcjonalna do ilości w jakiej zostanie użyty w tym czasie. Liczba cygar jaką można bez cła wwieźć do USA to 100 sztuk. UWAGA: wciąż obowiązuje embargo na przewóz cygar z Kuby do USA.

Ile pieniędzy można przewieźć do USA?

Do USA można przywieść środki pieniężne o maksymalnej wartości 10 tyś. dolarów (lub równowartości w innej walucie). Aby przewieźć przez granicę z USA większą ilosć pieniędzy należy zgłosić to w czasie kontroli celnej. Należy wówczas wypełnić formularz 4790.

Ile pieniędzy można wwieźć do USA podróżując z rodziną?
Jeśli przekraczacie granicę wspólnie całą rodziną, wówczas do USA można wwieźć maksymalnie 10 tyś dolarów. Ta kwota pieniędzy jest wspólna i dotyczy wszystkich członków rodziny. Jeśli rodzina wwozi do USA większą kwotę niż 10 tyś dolarów również należy wypełnić formularz 4790.

Produkty, których NIE MOŻNA wwozić do USA.

Generalnie nie można wwozić do USA żadnych nieprzetworzonych produktów pochodzenia zwierzęcego. Wszystkie „domowej produkcji” wędliny typu kiełbasa, szynka, kabanosysą zabronione.

(Video) PORADNIK - Lot do USA w 2022 - po otwarciu granic

Kontrola celna w USA (2022) - co można przewieźć do Stanów. (4)

Jedynie produkty pochodzenia zwierzęcego jakie można przewieźć do USA to oryginalnie zapakowane puszki z wyrobami mięsnymi lub oryginalnie (przez producenta) zapakowana próżniowo kiełbasa, kabanosy lub inne wędliny.
(Aktualizacja marzec 2022– nie można wwozić do USA produktów pochodzenia zwierzęcego, które są próżniowo zapakowane)
Ważne aby produkty na nalepce z nazwą posiadały również informacje o tym, że jest to mięso przetworzone i można je bezpiecznie przechowywać poza lodówką ( tzw. shelf-stable without refrigeration.)

Produkty, których nie można wwozić do USA:

 • Surowe owoce i cytrusy : jabłka, gruszki, wiśnie, śliwy, banany, pomarańcze itp.
 • Surowe warzywa: pomidory,słonecznik, marchewki, ogórek itp.
 • Sadzonki, kwiaty, zaszczepki oraz inne „żywe” rośliny. Bardzo często osoby z Polski próbują przewieźć do USA sadzonki pomidorów, ogórków itp. prosto z ogródka. Niestety musicie się liczyć z konfiskatą na lotnisku.

Przewóz leków do USA – rodzaje i ilość.

Kontrola celna w USA (2022) - co można przewieźć do Stanów. (5)

Generalnie do USA można, wozić praktycznie wszystkie leki, które można kupić w polskich aptekach bez recepty. Należy przestrzegać jedynie zasady aby leki znajdowały się w oryginalnych opakowaniach.

Ilość leków, którą można wwieźć do USA jest określona na stronie US Food and Drug Administrationjako ilość „do użytku własnego”. Jednak ilość leków nie może przekraczać zapotrzebowania na okres dłuższy niż 90 dni.

Jakie leki można przewieźć do USA?
Bez stresów i bez recepty do USA można przewieźć witaminy i suplementy zakupione w aptece oraz zioła (wyłącznie suszone lub sproszkowane), które będą oryginalnie zapakowane. Można także przewieźć syropy, leki przeciwbólowe i na przeziębienie, ale tylko te, które można kupić w aptece bez recepty.

Czy można przewieźć do USA leki na receptę?
Leki zakupione w Polsce na receptę można przewozić do USA. Podlegają one jednak pewnym restrykcjom.

(Video) 50 NAJBARDZIEJ INNOWACYJNYCH TRANSPORTÓW OSOBISTYCH 2021 - 2022

Wszystkie leki specjalistyczne (tzw: non-traditional treatments typu antybiotyki, leki antydepresyjne, morfina, leki psychotropowe itp.) aby je przewieźć do USA musicie przedstawić na lotnisku oryginalną receptę (lub kopię) wystawioną przez lekarza. Informacja na recepcie powinna również określać dokładną ilość tabletek (dawek) jaka jest Wam niezbędna w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Nie ma znaczenia czy leki które przewozicie do USA znajdują się w bagażu podręcznym czy w rejestrowanym. Kontrola celna odbywa się dopiero po obiorze walizek z którymi przylecieliście.

Co można mieć w bagażu podręcznym do USA?

Osoby podróżujące samolotem do USA będą mogli przewieźć w bagażu podręcznym substancje sproszkowane np. kawę, herbata, przyprawy itp. o maksymalnej wadze 350 gramów.

Z ograniczenia wagowego w bagażu podręcznym wyłączone są np. lekarstwa na receptę i odżywki dla dzieci pod warunkiem przewożenia ich w oryginalnych, nieotwartych opakowaniach.
Również produkty zakupione na lotnisku w strefie bezcłowej mogą być przewożone (bez limitów) jako część bagażu podręcznego. UWAGA: Towary ze strefy bezcłowej muszą pozostać zapakowane orginalnie i należy posiadać również dokumentem zakupu. Nie należy również w żaden sposób naruszyć specialnych toreb (tzw. opakowań STEB ) do których zostały zapakowane towary.

Czu można przewozić żywność w bagażu podręcznym?

Lecąc do USA w bagażu podręcznym można mieć również kanapki, owocem, warzywa oraz inne przekąski (snaki), które spożyjemy w czasie trwania lotu. Nie wolno jednak tych produktów wwieźć na tertorium Stanów Zjednoczonych.
Po wylądowaniu, jedzenie należy je wyrzucić do specialnych pojemników znajdujących się przed stanowiskami kontroli celnej.

Kontrola celna w USA (2022) - co można przewieźć do Stanów. (6)

Co można przewieźć do USA – materiał videoZOBACZ RÓWNIEŻ:

CO MOŻNA WWIEŹĆ LECĄC DO USA.
CZY ZAMYKAĆ WALIZKĘ (BAGAŻ REJESTROWANY) NA KŁÓDKĘ
NIE WYRZUCAJ KARTY POKŁADOWEJ PO PRZYLOCIE DO USA!
DO USA BEZ WIZY – PODSTAWOWE INFORMACJE
PODSTAWOWE INFORMACJE DLA OSÓB PRZYLATUJĄCYCH DO USA
WNIOSEK ESTA – PYTANIA I ODPOWIEDZI

(Video) Corona: Spaltet der Impfstreit die Gesellschaft? | Der rbb-Bürgertalk

Źródło – US Custom and Border Protection (link – KLIK)

© interameryka.com - przewodnik po USA | Aktualizacja maj 2022

FAQs

Co można wwieźć do USA 2022? ›

Lista produktów spożywczych, które można wwieźć do USA: Przyprawy i sosy ( keczup, musztarda, majonez) oraz te sosy które nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego. Oleje (oliwkowe, słonecznikowe oraz inne pochodzenia roślinnego). Pieczywo (chleb, bułki, obwarzanki, pączki, drożdżówki, placki.

Co można wwieźć do Stanów Zjednoczonych? ›

Owoce, warzywa, orzechy, grzyby
DozwoloneZakazane
warzywa i owoce przetworzone: pieczone, suszone, kandyzowanewiększość surowych owoców i warzyw
soki, dżemy, sosy i inne przetwory (o ile nie zawierają dodatku mięsa)surowe orzechy w łupinie
suszone lub mielone orzechy bez łupiny
1 more row
4 Oct 2019

Jakie jedzenie można przewieźć do USA? ›

Dozwolone jest wiele nieotwartych i oznakowanych handlowo towarów gotowych (z wyłączeniem mięs i produktów mięsnych). Do Stanów Zjednoczonych można wwieźć większość serów i wyrobów ciastkarskich. Ogólnie dozwolone są przyprawy, octy, oleje, pakowane przyprawy, miód, kawa, ryby, herbata i preparaty dla niemowląt.

Ile dolarów można zabrać do USA? ›

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do USA możemy wwieźć środki pieniężne o wartości 10000$. Jeśli chcemy przewieźć więcej, musimy wypełnić i złożyć w urzędzie celnym Deklarację 4790.

Co można przywieźć z USA bez cła? ›

Dozwolone są tylko banany, duriany, ananasy, kokosy i daktyle. Pozostałe owoce będzie trzeba wrzucić do specjalnego pojemnika na granicy – zostaną zutylizowane. Przywóz żywności pochodzenia zwierzęcego, m.in. mięsa, wędlin i nabiału, jest zabroniony.

Co do bagażu podręcznego a co do rejestrowanego? ›

Teoretycznie do bagażu rejestrowanego można spakować wszystko, czego nie możesz przewieźć w bagażu podręcznym. Oczywiście jest tam miejsce na ubrania czy kosmetyki, lecz także na lekarstwa i tabletki – na pokład możesz zabrać wyłącznie te, które potrzebujesz zażyć w czasie podróży.

Co nie wolno przewozić w bagażu podręcznym? ›

Podstawowy zakaz wyklucza przewożenie materiałów wybuchowych oraz substancji łatwopalnych. Oznacza to, że nie można zabrać do samolotu w bagażu głównym takich rzeczy jak sztuczne ognie, gaz do zapalniczek, pistolety z gazem, chemikalia i farbniki, a także alkohol liczący powyżej 70%.

Co można zabrać do bagażu podręcznego? ›

W walizce można mieć: napoje alkoholowe (do 100 ml), kosmetyki (100 ml) umieszczone w przezroczystej folii o pojemności 1 l, żywność, ubrania, sprzęt medyczny (np. ciśnieniomierz), leki i napoje (do 100 ml). Na kilka dni przed planowanym lotem warto sprawdzić regulamin konkretnej linii.

Co trzeba oclić na granicy? ›

Nie można przywieźć dowolnych owoców i warzyw, a tylko banany, duriany, ananasy, kokosy i daktyle. Pozostałe owoce trzeba wrzucić do specjalnego pojemnika na granicy – zostaną zutylizowane – podano. Jak poinformowano, do UE nie można wwieźć więcej niż 40 papierosów, 20 cygaretek, 10 cygar lub 50 g tytoniu do palenia.

Czy do USA można Wwozic slodycze? ›

Do USA możemy wwozić suszone i surowe grzyby, jeśli oczyścimy je wcześniej z ziemi i usuniemy grzybnię, czyli część, która znajduje się pod ziemią. Zabronione są jednak surowe owoce i warzywa, nawet jeśli są dodatkiem do słodyczy i wypieków.

Czy do USA można wwozić słodycze? ›

Poniżej, przykłady produktów spożywczych często ofiarowywanych, jako prezenty z Polski, które można wwieźć na teren Stanów Zjednoczonych (powinna ona być w oryginalnym, nieotwartym opakowaniu i opatrzona etykietą): Słodycze. Czekolada. Sery twarde i półtwarde.

Czy można przewozić żywność w bagażu rejestrowanym? ›

Również przewożenie jedzenia w bagażu rejestrowanym podlega określonym przepisom. Możliwe jest zabranie ze sobą słodyczy, ciast, twardych serów czy produktów w słoikach, jednak jedynie na terenie UE. Mięsa, świeżych owoców czy serów nie wolno wywozić poza granice Unii.

Jakie słodycze kupić w USA? ›

Amerykańskie słodycze

Żelki, ciasteczka, karmelki, lizaki otwierają listę amerykańskich łakoci. Dla fanów masła orzechowego znajdziemy masę kombinacji z czekoladą, karmelem czy miodem. Możemy też znaleźć przysmaki dla mięsożerców, ja jednak z zasady zostanę jednak przy słodyczach.

Ile można mieć przy sobie gotówki? ›

Rozporządzenie Ministra Finansów, które weszło w życie w roku 2007 zakłada, że każdy podróżny wjeżdżający lub wyjeżdżający z terytorium Unii Europejskiej musi zgłosić organom celnym fakt posiadania gotówki w wysokości 10 tys. euro (czyli aktualnie około 45 tys. złotych) i powyżej.

Ile kosztuje chleb w Stanach Zjednoczonych? ›

Średnia cena chleba * (sztuka) w Stanach Zjednoczonych wynosi 2.73 USD (w przeliczeniu 13.71 PLN). Przelicznik przedstawia się następująco: 1 USD (dolar amerykański) = 5.0328 PLN (2022-09-29) .

Ile gotówki można mieć przy sobie w samolocie? ›

Jeśli kwota przekracza 10 000 euro ( czyli ok 45 tys. złotych), to przy wjeździe i wyjeździe z UE trzeba złożyć deklarację tych środków właściwym organom celnym Służby Celno-Skarbowej lub organom Straży Granicznej.

Jakie towary są zwolnione z cła? ›

Zwolnione z należności celnych są towary zawarte w przesyłkach wysyłanych z państwa trzeciego (np. z USA) przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym Unii (np.
...
Uwaga
 • wyrobów alkoholowych;
 • perfum i wód toaletowych;
 • tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Co jest do oclenia na lotnisku? ›

Wszystkie towary przewyższające ulgi celne należy przed opuszczeniem Sali Przylotów zadeklarować przy stanowisku "TOWARY DO OCLENIA" oznaczonym na czerwono. Pisemnemu zgłoszeniu podlega przywóz z zagranicy wartości dewizowych oraz krajowych środków płatniczych przekraczających łącznie równowartość 10 000 euro.

Co można wziąć do samolotu 2022? ›

Co można przewozić w bagażu podręcznym?
 • Sprzęt elektroniczny.
 • Potrzebne leki i akcesoria medyczne.
 • Napoje i żywność dla niemowląt/bardzo małych dzieci.
 • Maksymalnie jeden litr płynów, jednak muszą być one przewożone w pojemnikach o pojemności nie więcej niż 100 ml.
1 Apr 2022

Czy można mieć torebkę oprócz bagażu podręcznego? ›

Większość rejsowych linii lotniczych zezwala na zabranie na pokład samolotu, oprócz bagażu podręcznego, dodatkowo torebki damskiej, laptopa, małego nesesera, teczki lub aparatu fotograficznego. W tanich liniach lotniczych damska torebka traktowana jest jako część bagażu podręcznego.

Czy można mieć słuchawki w bagażu podręcznym? ›

Nie, niestety, ze względów bezpieczeństwa nie wolno zabierać takich urządzeń ani na pokład, ani przewozić ich w bagażu rejestrowanym.

Czy leki można zabrać do samolotu? ›

Tak. Dozwolone są zarówno leki ogólnodostępne, jak i te wydawane na receptę. Pamiętaj, że możesz zostać poproszony o potwierdzenie autentyczności medykamentów, dlatego najlepiej, aby Twoje leki były przewożone w oryginalnych opakowaniach.

Czy można zabrać pastę do zębów do samolotu? ›

Wszystkie kosmetyki płynne, półpłynne czy w formie żelu (krem do rąk, fluid, pasta do zębów) muszą być przewożone w opakowaniach o pojemności do 100 ml. Na dodatek w osobnej plastikowej torebce, która powinna się bez problemu zamknąć. Puder w kamieniu czy kredka do oczu mogą być przewożone w bagażu podręcznym.

Jak spakować kosmetyki do samolotu? ›

Należy pamiętać, że linie lotnicze zalecają, by wszystkie płyny, emulsje, aerozole, żele, pasty i mleczka umieścić przed kontrolą w przezroczystym woreczku o pojemności 1 l. Oczywiście ograniczenia dotyczące objętości kosmetyków nie dotyczą bagażu rejestrowanego nadawanego do luku samolotowego.

Czy ładowarka może być w bagażu podręcznym? ›

Co ze sprzętem elektronicznym? Przewóz sprzętu elektronicznego w bagażu podręcznym nie jest ograniczany – możemy zabrać ze sobą zarówno najpotrzebniejsze sprzęty jak telefon, laptop, ładowarkę i sprzęt fotograficzny jak i prostownice oraz lokówki, suszarki do włosów, depilatory czy czajniki.

Czy w bagażu podręcznym można przewozić żywność? ›

Odpowiedź na to pytanie jest korzystna dla pasażerów: żadna linia lotnicza nie ma w swoim regulaminie zakazu przewozu żywności w bagażu podręcznym. Podróżnym może przydać się też informacja, że jedzenie dozwolone jest zarówno w bagażu podręcznym, jak i rejestrowanym.

Czy można wziąć lokówkę do bagażu podręcznego? ›

Dobra wiadomość jest taka, że prostownica może znaleźć się w bagażu podręcznym. Przedmiot ten nie figuruje na liście rzeczy zakazanych przez regulacje dotyczące bezpieczeństwa. Warto jednak mieć na uwadze to, że może wystąpić konieczność wyjęcia jej z torby razem z innymi elektronicznymi przedmiotami.

Co można przywieźć bez cła spoza Unii? ›

to możesz przywieźć ze zwolnieniem z cła:
 • napoje powstałe w wyniku destylacji i wyroby spirytusowe o mocy przekraczającej 22 %, alkohol etylowy nieskażony o mocy 80 % i więcej (np. wódka) – 0,5 litra albo.
 • alkohol i napoje alkoholowe o mocy nieprzekraczającej 22 % (np. likiery) – 0,5 litra.
2 Nov 2018

Ile to jest 800 sztuk papierosów? ›

Wykryłam błąd "800 szt., tj. ok. 40 kartonów papierosów" - to 4 nie 40 kartonów ;p.

Ile cygar można przywieźć z USA? ›

400 sztuk cygaretek (cygara ważące nie więcej niż 3 g każde) 200 sztuk cygar. 1 kg tytoniu. 10 litrów wyrobów spirytusowych.

Czy w bagażu podręcznym można przewozić wędliny? ›

Na mocy przepisów związanych z przewozem produktów pochodzenia zwierzęcego przewożenie kiełbasy i podobnych wyrobów jest zabronione.

Co z jedzenia można zabrać do samolotu? ›

Co więcej, na pokład samolotu można wnieść produkty spożywcze kupione już po kontroli bezpieczeństwa, w hali odlotów. Do bagażu podręcznego można spakować też inne produkty spożywcze, nie tylko kanapki. Może to być kawałek ciasta, batony, naleśniki, wafelki, paluszki, tortille, sałatki, owoce świeże, orzechy itd.

Czy można przewozić puszki w samolocie? ›

Zdecydowanie przetrwa. NB w luku panuje takie ciśnienie jak w kabinie.

Czego nie można przewozić w bagażu rejestrowanym? ›

Czego nie można przewozić w bagażu rejestrowanym?
 • butli biwakowych z propan‑butanem,
 • latarek gazowych,
 • rozpałki z tabliczek węgla drzewnego,
 • baterii litowo-jonowych (mogą być w bagażu podręcznym),
 • substancji wybuchowych i łatwopalnych, jak: dynamit, fajerwerki, granaty, paliwo płynne, pojemniki z gazem,

Jak często można latać do USA na wizie turystycznej? ›

Jak często można latać do USA na wizie turystycznej i kiedy ponowny wyjazd? Teoretycznie – latać do Stanów możesz tak często jak tylko chcesz.

Jaki bagaż można wziąć do samolotu do USA? ›

Jedna sztuka bagażu podręcznego, którego wymiary nie powinny przekraczać 55 cm x 40 cm x25 cm. Bagaż rejestrowany-nie można zabrać więcej niż limit bagażu określony w warunkach biletu. W klasie ekonomicznej jest to zazwyczaj 1 szt. do 23 kg.

Kiedy mogą nie wpuścić do USA? ›

Osoby mające przeszłość kryminalną lub te, które weszły w konflikt z prawem w Polsce lub innym kraju Unii Europejskiej mogą nie zostać wpuszczone na teren USA. Odmowę wjazdu do USA oraz procedurze deportacyjnej podlegają również osoby, które przebywając legalnie w Stanach Zjednoczonych (np.

Jaka przejściówka do USA? ›

Aby w Stanach zadziałała większości urządzeń elektrycznych przywiezionych z Polski wystarczająca będzie zwykła przejściówka/adapter. Starajcie się unikać podobnych kombinacji przejściówek i adapterów u upychanie ich do gniazdek w USA.

Co zamiast wizy do USA? ›

ESTA to komputerowy system umożliwiający podróżowanie do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Osoby z 40 krajów uczestniczących w "Programie bezwizowym" otrzymują 90-dniowe pozwolenie na pobyt w Stanach Zjednoczonych dzięki "Elektronicznemu systemowi autoryzacji podróży".

Ile kosztuje wiza do USA 2022? ›

Rodzaje wiz do Stanów Zjednoczonych:

Cel wyjazdu: turystyka, odwiedziny znajomych, rodziny lub rozmowy, spotkania biznesowe w firmie amerykańskiej. Zezwolenie jest ważne 2 lata od daty wydania, na pobyt do 90 dni na miejscu. Opłata wizowa 21 USD.

Kiedy odmowa ESTA? ›

Przyczyny odmowy wydania zezwolenia ESTA mogą być różne, ale w większości przypadków odrzucony formularz ESTA jest po prostu źle wypełnionym formularzem . Przez nieuwagę prawdopodobnie wpisałeś informacje inne niż te, które są zapisane w paszporcie. Twoja zgoda może również zostać odmówiona ze względów bezpieczeństwa.

Czego nie wolno przewozić w bagażu rejestrowanym? ›

Podstawowy zakaz wyklucza przewożenie materiałów wybuchowych oraz substancji łatwopalnych. Oznacza to, że nie można zabrać do samolotu w bagażu głównym takich rzeczy jak sztuczne ognie, gaz do zapalniczek, pistolety z gazem, chemikalia i farbniki, a także alkohol liczący powyżej 70%.

Jakie leki można zabrać do USA? ›

Oryginalnie zapakowane leki bez recepty, suplementy i suszone zioła weźmiemy do USA raczej bez problemu. Jednak leki na receptę, a w szczególności antybiotyki i leki psychoaktywne, oprócz oryginalnych opakowań, wymagają też kopii recepty lub zaświadczenia lekarskiego.

Jakie kosmetyki można zabrac do USA? ›

Kosmetyki można przewozić bez ograniczeń w bagażu rejestrowanym, a więc nadawanym do luku samolotu. W bagażu podręcznym, zabieranym na pokład samolotu, kosmetyki płynne, czyli wszelkie emulsje, żele, pasty, aerozole itp.

Jak wygląda rozmowa na lotnisku w USA? ›

Funkcjonariusz ten sprawdza paszport i inne dokumenty, weryfikuje, czy przyjezdny ma zezwolenie na wjazd do kraju i czy jest jakikolwiek uniemożliwiający to powód. Funkcjonariusze są przeszkoleni do okazywania sceptycyzmu i zadają szereg pytań dotyczących imigracji do Stanów Zjednoczonych.

Jakie są pytania w ESTA? ›

Jakie pytania zostaną mi zadane podczas składania wniosku o ESTA?
 • Dane Twojego paszportu.
 • Data, miejsce i kraj Twojego urodzenia.
 • Dane dotyczącego innego obywatelstwa (jeśli istnieje)
 • Imiona Twoich rodziców.
 • Twoje dane kontaktowe.
 • Dane dotyczące Twojego miejsca zatrudnienia/pracodawcy.
 • Informacje na temat podróży (cel itp.)
13 Dec 2019

Co trzeba zrobić przed wyjazdem do USA? ›

Podróżni przyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych muszą wypełnić deklarację celną. Przepisy amerykańskie zezwalają na przewożenie przez granicę do 10.000 USD (lub równowartości tej sumy) bez obowiązku ich zgłoszenia.

Czy suszarka zadziala w USA? ›

Musisz przygotować się na to, że Twoja suszarka, golarka, prostownica czy szczoteczka do zębów mogą w USA odmówić posłuszeństwa. Dlaczego? Po pierwsze nie włożysz nawet wtyczki do gniazdka, gdyż rozstaw bolców oraz ich kształt są zupełnie inne.

Dlaczego w Stanach jest napięcie 110V? ›

– System powszechnego zasilania domów energią elektryczną pojawił się w Stanach Zjednoczonych za sprawą Thomasa Edisona. Edison zastosował tzw. prąd stały o napięciu 110V. Tak po prostu przyjął.

Videos

1. Dzisiaj informacje TV Republika 20-08-2022
(Telewizja Republika)
2. Jak się dostać do USA bez wizy - praktyczne informacje
(Bartlomiej Nowak)
3. Ile kosztuje wyjazd do USA? 🇺🇸 [praktyczne porady]
(Klaudia Cloudy)
4. Sposoby na przylot do USA. Jak zostać w Stanach?
(Agnes Rousen)
5. Podróż do USA bez wizy - jak wygląda?
(MattS)
6. TRIKI NA PAKOWANIE walizki do samolotu 🔥 bagaż podręczny na wakacje! | Agnieszka Grzelak Vlog
(Agnieszka Grzelak Vlog)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Wyatt Volkman LLD

Last Updated: 11/06/2023

Views: 5480

Rating: 4.6 / 5 (46 voted)

Reviews: 85% of readers found this page helpful

Author information

Name: Wyatt Volkman LLD

Birthday: 1992-02-16

Address: Suite 851 78549 Lubowitz Well, Wardside, TX 98080-8615

Phone: +67618977178100

Job: Manufacturing Director

Hobby: Running, Mountaineering, Inline skating, Writing, Baton twirling, Computer programming, Stone skipping

Introduction: My name is Wyatt Volkman LLD, I am a handsome, rich, comfortable, lively, zealous, graceful, gifted person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.