Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (2023)

Ar kada susimąstėte, ką veikti Latvijos sostinėje Rygoje? Padėsime jums su šiuo vietiniu vadovu, skirtu ilgajam savaitgaliui Rygoje, pabrėždami kai kurias geriausias miesto vietas, kultūros ir architektūros brangakmenius.

Diena 1

RYTAS

Labas rytas pirmąją kelionės į Rygą dieną! Pradėkime dieną nuo gausių pusryčių restorane This Place Doesn’t Need a Name. Restoranas žada platų pusryčių meniu ir atpalaiduojančią sekmadienį primenančią atmosferą bet kurią savaitės dieną. Ką manote apie naminę duoną su gvakamole ir virtu kiaušiniu?

Kai sukaupsite pakankamai energijos dienai, apsilankykite privačiame meno centre Zuzeum, kur 1100 kvadratinių metrų ekspozicinėje erdvėje ne tik pristatoma graži meno kolekcija, bet ir vyksta ekskursijos, paskaitos, meditacijos ir dar kažkas, kas, mūsų manymu, jums gali patikti – ant stogo įrengtoje žalioje terasoje pasimėgauti gaivinančia vyno taure. Juk jūs atostogaujate!

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (1)

DIENA

Dabar tinkamas laikas lėtai pasivaikščioti po Rygos senamiestį, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Galite pradėti nuo malonaus pasivaikščiojimo po miesto centrą, pro Latvijos nacionalinę operą, o tada aplankykite Laisvės paminklą.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (2)

Tęskite pasivaikščiojimą miesto kanalu ir įeikite į šiltas, šimtmečius skaičiuojančias akmenimis grįstas senamiesčio gatveles, kuriose rasite daug nuostabių lankytinų vietų: Švedų vartus, Rygos pilį, namų kompleksą „Trys broliai“, Katedros aikštę, Rygos katedrą, Juodagalvių namus ir Šv. Petro bažnyčią.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (3)

Jei esate istorijos mėgėjas arba tiesiog labiau mėgstate ekskursijas su gidu, o ne savarankiškai klaidžioti po miestą, kelis kartus per dieną siūlomos nemokamos pėsčiųjų ekskursijos. Pvz., išbandykite nemokamą ekskursiją pėsčiomis (Riga Free Walking).

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (4)

Rygos centrinis turgus (Central Market) yra dar viena lankytina vieta. Kai 1930 m. buvo atidarytas turgus, jis buvo ne tik didžiausias, bet ir moderniausias turgus Europoje. Jis iki šiol atlieka savo pirminę paskirtį. Penkiuose buvusiuose Zeppelin angaruose rasite parduodamų vaisių, daržovių, šviežios mėsos, pieno produktų ir žuvies, taip pat daug vietos charakterio.

(Video) 10 BEST Things To Do In Riga | What To Do In Riga

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (5)

VAKARAS

Po ilgos dienos tyrinėjant miestą mėgaukitės aukščiausios klasės modernia latvių virtuve restorane the Three Chefs Restaurant, dar vadinamame Tam labam būs augt, o tai reiškia „gėris turi augti“. Šio restorano išskirtinis bruožas – jo įkūrėjai, žinomi Latvijos šefai Mārtiņš Sirmais ir Ēriks Dreibants. Po užtarnautos vakarienės senamiestyje, siūlome grįžti prie netoliese esančio miesto kanalo, kuris sutemus atrodo stulbinančiai.

Jei vis dar norite pasilinksminti, užsukite į Herbārijs – ant stogo įsikūrusį koncepcinį barą ir kavinę miesto centre. Čia rasite ramią atmosferą ir vienus geriausių kokteilių Rygoje, o vaizdai į miesto stogus yra tiesiog stulbinantys. Herbārijs įsikūręs stikliniame „šiltnamyje“, kuriame ne tik vasarą, bet ir ankstyvą pavasarį pasijusi kaip oranžerijoje.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (6)

PATARIMAS

Ryga ypač graži žvelgiant į ją iš baidarės ar irklentės saulėlydžio metu. Vienas iš patikimiausių partnerių šioje veikloje – RīgasLaivas, kurio instruktoriai miesto vandenimis plaukioja nuo 2010 metų. Tegul profesionalai padeda išsirinkti tinkamiausią maršrutą, o tada atsipalaiduokite ant vandens! Užtikriname, kad vien dėl šios ypatingos patirties verta užsisakyti skrydį į Rygą.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (7)

Diena 2

RYTAS

Antrąją kelionės Rygoje dieną pradėkite nuo pusryčių ir vietoje skrudintos kavos puodeliu kavinėje Rocket Bean Roastery.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (8)

Netoliese, arčiau Art Nouveau rajono, rasite daug daugiau pusryčių atmosfera alsuojančių kavinių. Tęsdami pasivaikščiojimą Dzirnavu gatve įeikite į Rygos Art Nouveau oazę. Čia rasite kvapą gniaužiančių architektūros brangakmenių – Elizabetes gatvėje 10a ir 10b numeriais pažymėti pastatai bei kitoje nuostabioje gatvėje Alberta iela, 11 numeriu pažymėtas pastatas, kurį suprojektavo architektas Eiženas Laubė.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (9)

Ryga nudžiugins jus ir nuostabiais žaliais parkais, todėl čia būtinai pasivaikščiokite. Pavyzdžiui, važiuokite Antonijas gatve, kol pasieksite Kronvaldos parko kampą ir ramiai pasivaikščiokite ten esančiais takais. Šios lauko miesto erdvės pradėtos kurti XVIII–XIX amžiuje ir dabar užima beveik 300 hektarų plotą.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (10)

(Video) RIGA, LATVIA 2022 VLOG🇱🇻 72 Hour Guide

DIENA

Išeikite pasižvalgyti, kas yra kitoje Dauguvos upės pusėje. Šeštadieniais aplankykite vietinių ūkininkų ir amatininkų turgų Kalnciemos kvartale (Kalnciema Quarter), kurį vietiniai mėgsta vadinti hipsterių turgumi. Pavasarį žydinčios obelys sukuria gražų foną turgaus stendams. Paragaukite ir įsigykite vietinių prekių ir mėgaukitės atmosfera, kokios nėra niekur kitur Rygoje. Mėgaukitės kava, apsipirkinėkite ir skanaukite šviežius valgius apsupti istorinės medinės architektūros ir vietinių svetingumo. Verta aplankyti ir Agenskalno turgų (Āgenskalns Market), kuriam suteiktas valstybinio kultūros paminklo statusas. Jo paviljonas, pastatytas 1914 m., ką tik buvo restauruotas ir garantuotai taps vietiniu prekybos, maitinimo ir kultūros centru.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (11)

Jei norėtumėte apsistoti upės senamiesčio pusėje, alternatyvus maršrutas – dešiniajame Dauguvos krante buvęs pramoninis Andrejsala rajonas, kuris per pastaruosius kelerius metus virto viena madingiausių miesto dalių. Jame yra keletas restoranų ir klubų, kuriuose lankosi vietiniai. Kai tik oras atšyla, iš šios vietos atsiveria visiškai kitoks Rygos vaizdas.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (12)

VAKARAS

Today has been about being by the water, so take an evening stroll around the Ķīpsala neighbourhood, where you can enjoy the wooden architecture and picturesque views. Formerly a fishing village, it’s now an exclusive residential area with a wonderful view of the Old Town from across the water. Ķīpsala is an island on the left bank of the Daugava River and is connected to Riga’s city centre by the Vanšu Bridge. The Fabrika restaurant is located right by the river, so you can enjoy an exquisite dinner with a grand view.

For your second night in Riga, try the Gimlet Nordic cocktail bar in the city centre. It promises to treat you with seasonally adjusted cocktails featuring fresh ingredients and flavours characteristic of the Nordic and Baltic region. Quince, rhubarb, and beetroot are just some of the flavours that will reveal a completely new, refined world of cocktails.

PATARIMAS

Mes turime jums ką pasiūlyti net ir tuo atveju, jei oras pasirodys ne toks malonus. Tai ESPA Riga. Šis tarptautiniu mastu pripažintas penkių žvaigždučių dienos SPA palepins jus prabangiomis SPA procedūromis ir maloniu atsipalaidavimu.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (13)

Diena 3

RYTAS

Gerai išsimiegojus, laikas dar vieniems ilgojo savaitgalio pusryčiams Rygoje. Mums labai patinka mūsų kepyklėlės, todėl šiandienos pusryčiai bus vienoje iš jų. Vietinių pamėgtoje madingoje kepyklėlėje Mīkla siūloma vietoje ruošiamos Kalve kavos ir įvairių šviežiai keptų pyragaičių, šviežiai keptos duonos ir pusryčių patiekalų.

O dabar pasinerkime į trečiąją Rygos lankytinų vietų dieną! Manome, kad turėtumėte pradėti ją nuo tam tikros kultūros. Latvijos nacionaliniame meno muziejuje saugoma 52 000 žymių Baltijos šalių tapytojų ir skulptorių darbų kolekcija, taip pat nuolat vyksta laikinosios parodos. Pats pastatas yra nacionalinis architektūros paminklas, kurį būtina pamatyti Rygoje. Iš dviejų muziejaus stogo terasų galėsite mėgautis vaizdinga Rygos centro panorama.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (14)

DIENA

Nusiteikite pavasariniam pasivaikščiojimui aplankydami Latvijos etnografinį muziejų po atviru dangumi (Ethnographic Open-Air Museum of Latvia). Vos pusvalandis kelio automobiliu nuo miesto centro ir čia leisitės į kelionę po Latvijos istoriją, raminantį mišką ir gryną Juglos ežero orą. Muziejuje yra 118 istorinių pastatų iš visos Latvijos, leidžiančių susipažinti su Latvijos kaimo kraštovaizdžiu. Jei apsilankysite per Velykas, jūsų lauks šurmuliuojantis amatų turgus, lankytojai užsiims tradiciniais žaidimais, o vaikai galės suptis ant didelių muziejuje esančių sūpynių.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (15)

Kaip alternatyva pasivaikščiojimui po etnografinį muziejų gali tapti už Rygos centro esantis Rygos automobilių muziejus (Riga Motor Museum). Vos už 15 minučių kelio automobiliu nuo senamiesčio yra vienas žymiausių Latvijos muziejų, kuriame eksponuojama daugiau nei šimtas unikalių transporto priemonių. Jame yra didžiausia Baltijos šalyse senovinių motorinių transporto priemonių kolekcija. Šiuolaikinė paroda surengta kaip jaudinantis interaktyvus pasakojimas apie transporto priemones, žymius asmenis ir reikšmingus automobilių pramonės istorijos įvykius, papildytas šiuolaikinėmis multimedijos technologijomis. Ši išvyka žada įdomią dieną visiems!

Tiems, kurie vertina modernią miesto aplinką, Gardens of Sporta Pils yra unikalus Rygos centre pradėtas projektas, kurį verta aplankyti. Ten miesto gyventojai šiuo metu gaivina buvusį uždarą ir neaktyvų miesto kvartalą, išleidžia jį visuomeniniam naudojimui, atverdami vietos gyventojams miesto sodo erdves ir leisdami suvešėti laukinių gėlių pievai. Šiuolaikinis projektas skatina apželdinimą miesto erdvėse, remia tvarumą ir kviečia gyventojus aktyviai dalyvauti puoselėjant savo miestą.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (16)

VAKARAS

Ryga iš daugelio kitų miestų išsiskiria tuo, kad turi nuostabius smėlio paplūdimius, todėl saulėlydis prie jūros yra būtina pramoga. Mangaļsalos prieplauka, dar vadinama „rytine prieplauka“, neabejotinai yra viena romantiškiausių vietų Rygoje. Pastatyta 1850–1861 m. Dauguvos upės žiotyse, ji yra 2240 metrų ilgio. Pavasarį Mangaļsalos prieplauka yra mėgstama vieta paukščių stebėtojams, kurie čia plūsta pamatyti retų vandens paukščių ir paukščių giesmininkų.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (17)

Vakarienei šią paskutinę dieną Rygoje siūlome grįžti į Art Nouveau rajoną (taip pat žinomą kaip Tylusis centras) ir pasimėgauti aristokratiška atmosfera viename iš daugybės restoranų. Pavyzdžiui, išbandykite modernų italų restoraną Snatch, kuriame siūlomi įvairūs netradiciniai patiekalai.

PATARIMAS

Apsvarstykite galimybę aplankyti kultūrinę vietą Rygoje, pavyzdžiui, Latvijos nacionalinę operą ir baletą arba kino teatrą Splendid Palace. Nuostabūs operos teatrai pristato plačią baletų ir operos spektaklių programą – repertuarą ir bilietus rasite oficialioje svetainėje. Savo ruožtu Splendid Palace yra puošniausias kino teatras Baltijos šalyse, džiuginantis kino mėgėjus kokybišku kinu nuo 1923 m.

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (18)

Užsisakykite bilietus į Rygą

Ką nuveikti ir pamatyti Rygoje per 72 valandas - airBaltic blog (19)

Daugiau apie Rygą skaitykite liveriga.com

Informaciją parengė Alise Urtāne
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Ray Christiansen

Last Updated: 12/07/2023

Views: 5694

Rating: 4.9 / 5 (49 voted)

Reviews: 80% of readers found this page helpful

Author information

Name: Ray Christiansen

Birthday: 1998-05-04

Address: Apt. 814 34339 Sauer Islands, Hirtheville, GA 02446-8771

Phone: +337636892828

Job: Lead Hospitality Designer

Hobby: Urban exploration, Tai chi, Lockpicking, Fashion, Gunsmithing, Pottery, Geocaching

Introduction: My name is Ray Christiansen, I am a fair, good, cute, gentle, vast, glamorous, excited person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.